Krajniak: O exekučnej amnestii rokujeme, do leta prídeme s riešením odvodov

Koalícia o exekučnej amnestii rokuje. Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) v stredu počas rokovania vlády. Minister deklaruje, že vláda s nejakým návrhom riešenia o zaplatení odložených odvodov do 30. júna určite príde.

21.04.2021 14:55
debata (1)

Riešenie by podľa ministrových slov malo pomôcť osobám či firmám preklenúť obdobie, keď dôjde na splatnosť odloženého poistného. „Všetko dávame dokopy. Nechceme ich (osoby) tlačiť do toho, aby jednorazovo museli zaplatiť veľkú sumu peňazí, ak majú odložených viacero odvodov,“ podotkol minister s tým, že z informácií, ktoré rezort má, nejde o veľký počet osôb, pretože väčšina z tých, ktorí si odvody odložia, ich priebežne spláca, nenecháva to na poslednú chvíľu.

Milan Krajniak Čítajte viac Krajniak opravuje pravidlá niektorých dávok. Vláda už zmeny schválila

„Takže uvažujeme o tom, ako im pomôcť v tom prechode, keď tie odvody budú splatné,“ podotkol Krajniak s tým, že sa diskutuje o rôznych alternatívach. Rezort chce zanalyzovať situáciu, ktorá nastane začiatkom mája popri priebežnom otváraní prevádzok. „Do 30. júna určite s nejakým návrhom riešenia prídeme, ale neviem vám teraz povedať, že aká forma to bude,“ uzavrel minister.

euro, bankovky, mince, peniaze Čítajte viac Ďalší odklad odvodov. Firmy a podnikatelia ich musia zaplatiť do konca júna

Vláda dnes zároveň schválila predĺženie splatnosti poistného za apríl do 30. júna. Krajniak to považuje za veľmi účinné opatrenie, ktoré pomáha ľuďom. „Máme informáciu zo Sociálnej poisťovne (SP), že priebežne tie odklady odvodov nespôsobujú, že by sa tie odvody v čase neplatili, čiže sa nám to osvedčilo. A ďalšia vec – výber poistného Sociálnej poisťovne za minulý rok bol viac ako 99 percent,“ dodal minister s tým, že z toho vidno, že toto opatrenie nespôsobilo žiadne nároky na rozpočet.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #odvody #exekučná amnestia #Milan Krajniak
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy