Zatvorené pobočky a výpadky služieb. Banka upozorňuje na následky štrajku

Vedenie UniCredit Bank prijme opatrenia, ktoré zabezpečia nepretržitú prevádzku banky bez alebo s obmedzeným dosahom na klientov. Dôvodom je avizovaný štrajk zamestnancov banky. Uviedla to vo štvrtok hovorkyňa banky Zuzana Ďuďáková s tým, že vedenie bude po skončení sa štrajku pokračovať v rokovaniach s odbormi.

07.12.2023 14:04
UniCredit Bank Foto:
UniCredit Bank
debata

„UniCredit Bank v súčasnosti poskytuje svojim klientom štandardné služby. Z preventívnych dôvodov avizovaného štrajku slovenských odborových zväzov od 12. decembra vedenie banky aktivuje plán kontinuity prevádzky a prijme opatrenia, ktoré zabezpečia nepretržitú prevádzku banky bez alebo s obmedzeným dosahom na klientov. Dočasné obmedzenia sa môžu dotknúť vybraných pobočiek,“ uviedla Ďuďáková.

unicreditt Čítajte viac V slovenskej banke sa začne štrajk. Ľudia chceli vyššie platy a odmeny, bankári im ich nedali

Hovorkyňa Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR Martina Nemethová v stredu (6. 12) informovala, že zamestnanci UniCredit Bank vstúpia od 12. decembra do ostrého štrajku pre klesajúce reálne mzdy. Dodala, že banka odmietla návrh sprostredkovateľa kolektívneho vyjednávania a vyhýba sa férovému sociálnemu dialógu.

„Ani posledné rokovanie s vedením banky nič nezmenilo na jeho ponuke, ktorá je pre nás neprijateľná. Odmietame sa zmieriť s tým, že nám druhý rok po sebe klesnú reálne mzdy,“ dodala predsedníčka Základnej organizácie Odborového zväzu bánk a poisťovní v spoločnosti UniCredit Bank Jana Szászová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Odbory #banka #štrajk #UniCredit Bank