Erdogan sa obrátil so žiadosťou na Muska. Chce, aby v Turecku stál nový závod Tesly

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan požiadal šéfa automobilky Tesla Elona Muska, aby ďalší závod postavila firma v Turecku. Uviedlo to v pondelok turecké riaditeľstvo pre komunikáciu, ktorého vyjadrenia zverejnila agentúra Reuters.

18.09.2023 09:59
Elon Musk Foto:
Elon Musk.
debata

Riaditeľstvo citovalo Muska, že pre Teslu už pracuje viacero tureckých dodávateľov a že Turecko patrí k najvážnejším kandidátom na výstavbu ďalšieho závodu automobilky. Samotná Tesla sa k informáciám nevyjadrila.

21. Tesla Y - Od 40-tisic eur Čítajte viac Tesla je stále jednotka. Nemci ju kupujú viac ako "svoj" Volkswagen

Erdogan a Musk rokovali počas stretnutia v Tureckom dome, výškovej budove neďaleko budovy Spojených národov v New Yorku, kde sa tento týždeň koná 78. Valné zhromaždenie OSN.

V rámci stretnutia Erdogan šéfovi Tesly zároveň povedal, že Ankara je otvorená aj spolupráci v oblasti umelej inteligencie a pozval Muska na svetový festival vesmíru, letectva a technológií TEKNOFEST, ktorý sa uskutoční koncom septembra, uviedlo turecké riaditeľstvo pre komunikáciu.

Musk Čítajte viac Muska potápa jeho automobilka Tesla. Najprv očarila, ale potom prišiel pád

Tesla už v auguste dala najavo záujem o výstavbu závodu v Indii, kde chce vyrábať lacné elektrické vozidlá. V súčasnosti má americká firma šesť závodov a siedmy stavia v štáte Nuevo León na severovýchode Mexika. O lokalite pre ďalší závod by mohla spoločnosť rozhodnúť do konca tohto roka.

debata chyba
Viac na túto tému: #Tesla #Recep Tayyip Erdogan #Elon Musk