Poslanci drahé potraviny nateraz nevyriešia, o návrhu rokovať nebudú

Poslanci Národnej rady v utorok ani na druhý pokus neotvorili mimoriadnu schôdzu, ktorá sa má venovať zdražovaniu potravín. Prezentovalo sa ich len 64 a boli tak opäť neuznášaniaschopní.

02.05.2023 14:08
Národná rada Slovenskej republiky Foto: ,
Poslanci parlamentu, ilustračný obrázok.
debata

Ďalší pokus o otvorenie 89. schôdze má byť v stredu 3. mája o 9. hodine. Po polhodinovej prestávke majú poslanci v utorok pokračovať riadnou 90. schôdzou parlamentu.

Viktor Orban Čítajte viac Mäso je luxus, ovocie nekupujú. Maďarsko zažíva masívny rast cien potravín, najviac v celej únii

Mimoriadne rokovanie parlamentu inicioval opozičný Smer-SD s podporou nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu. Na programe mimoriadnej schôdze majú byť návrhy, ktoré sa zaoberajú cenovou legislatívou a tiež návrh zákona, ktorý by odpustil prvovýrobcom na pol roka odvody za zamestnancov. Tak by zamestnávatelia ušetrili okolo 25 percent personálnych nákladov.

Návrhy podľa Smeru-SD vznikli ako výsledok odbornej aj politickej diskusie medzi predstaviteľmi strany, prvovýrobcov, potravinárov a obchodníkov. Na stretnutí bol prítomný aj predseda pôdohospodárskeho výboru parlamentu Jaroslav Karahuta (Sme rodina). Súčasťou schôdze má byť aj požiadavka na vládu, aby k týmto poslaneckým návrhom predložila návrhy na skrátené legislatívne konanie.

debata chyba