Pritvrdia sankcie? Top ekonomiky sveta chcú zakázať vývoz do Ruska

Skupina najvyspelejších ekonomík sveta G7 zvažuje takmer úplný zákaz exportu do Ruska. Správu priniesla v piatok japonská agentúra Kyodo news, ktorá sa odvolávala na vládne zdroje. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

21.04.2023 12:07
Putin Foto: ,
Ruský vodca Vladimir Putin na ceremónii otvorenia nových farmaceutických výrobných zariadení v Kaliningradskej oblasti, Mordviansku a Petrohrade prostredníctvom videokonferencie z Moskvy vo štvrtok 30. marca 2023.
debata (11)

Agentúra Bloomberg už vo štvrtok (20. 4.) informovala, že Spojené štáty a ďalšie krajiny podporujúce Ukrajinu zvažujú „úplný zákaz väčšiny vývozov do Ruska“. Predstavitelia G7 podľa jej zdrojov už o téme diskutovali v rámci príprav samitu skupiny, ktorý sa uskutoční budúci mesiac v Japonsku.

Na otázku týkajúcu sa predmetnej správy sekretár japonského vládneho kabinetu Hirokazu Matsuno uviedol, že vláda o nej vie. Zdržal sa však komentárov k výmene názorov medzi medzi členmi G7 a podobne zmýšľajúcimi krajinami o možných ďalších sankciách voči Rusku.

Obilie / Pšenica / Čítajte viac Čo s ukrajinským obilím? Čí je to problém, ak nie spoločný?

„V záujme čo najskoršieho ukončenia ruskej agresie je dôležité, aby skupina G7 zostala jednotná v otázke prísnych sankcií voči Rusku a silnej podpory Ukrajiny,“ povedal na tlačovom brífingu.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #G7