Najväčšia banka prepisuje cenníky, hypotéky budú drahšie

Slovenská sporiteľňa (SLSP) od februára tohto roku upravuje úrokové sadzby hypoték. Informovala o tom hovorkyňa banky Marta Cesnaková.

26.01.2023 15:57
Slovenská sporiteľňa, SLSP Foto:
Budova Slovenskej sporiteľne v Bratislave.
debata (13)

„Z dôvodu nárastu trhových sadzieb od 1. februára upravujeme úrokovú sadzbu pri úvere na bývanie pri jednoročnom fixe. Klienti budú môcť získať hypotéku s úrokovou sadzbou od 3,69 % ročne. Ostatné fixácie ostávajú bez zmeny,“ spresnila. Jednoročná fixácia na hypotéke je podľa nej v súčasnosti na úrovni 2,89 %.

Upozornila, že zmena sa týka len nových úverov, úrokové sadzby už poskytnutých úverov zostávajú bez zmeny až do konca dohodnutej doby fixácie.

peniaze, bankovky, peňaženka, šetrenie, výplata Čítajte viac Ekonóm Lörincz: Inflácia je veľký prerozdeľovač. Vyhovuje dlžníkom, prekáža sporiteľom

Dodala, že trojročná fixácia v SLSP bude od februára od 3,79 % ročne, päťročná od 3,89 % ročne, desaťročná od 4,29 % ročne a 15-ročná fixácia od 4,69 % ročne.

Sadzby postupne zdvíhajú aj ostatné banky. Napríklad VÚB na podobnú úroveň zvýšila úroky už vlani na jeseň.

Video
Ide o peniaze: Čo urobili úroky na hypotékach s realitným trhom v roku 2022? V relácii Ide o peniaze, odpovedá Matej Dobiš, výkonný riaditeľ spoločnosti Finančný Kompas. Premiéra 15. 12. 2022.
13 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská sporiteľňa #úroky z hypotéky