Matovičovo skenovanie bločkov dostalo stopku. Parlament ani na trikrát nebol uznášaniaschopný

Národná rada SR nebola trikrát uznášaniaschopná pri hlasovaní o novele zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice. O osude novely zákona tak poslanci rozhodnú v ďalších dňoch.

08.11.2022 18:27
Igor Matovič Foto: ,
Minister financií a líder OĽaNO Igor Matovič
debata (2)

Novela má zabezpečiť, že štát bude poskytovať ľuďom finančný príspevok za úhradu tovarov alebo služieb na základe pokladničného dokladu. Konkrétne tovary alebo služby, za úhradu ktorých sa bude poskytovať finančný príspevok, obdobie uplatňovania nároku na tento príspevok a výšku finančného príspevku za ich úhradu stanoví vláda nariadením. Návrh do parlamentu predložili poslanci NR SR za hnutie OĽaNO Milan Vetrák a Anna Andrejuvová. Novela zákona sa má uplatňovať od 1. decembra tohto roka.

Richard Sulík Čítajte viac Matovičov nápad preplácať bločky v reštauráciách: Hotelieri, podnikatelia a SaS iba krútia hlavami

„Finančný príspevok sa podľa novely mal poskytovať fyzickým osobám po splnení ustanovených podmienok prostredníctvom mobilnej aplikácie," uviedli poslanci za hnutie OĽaNO. Štát by tak mohol kompenzovať konečným spotrebiteľom vopred určených tovarov a služieb určitú sumu z výdavkov vynaložených na ich poskytnutie. „Štát získa prostriedok verejnej kontroly plnenia daňových povinností podnikateľmi," uvádzajú poslanci v návrhu.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #skenovanie