Každý tretí Slovák nepôjde tento rok na letnú dovolenku. Polovica opýtaných minie na ňu do 800 eur

Zatiaľ čo na Slovensku plánuje stráviť rodinnú dovolenku štvrtina Slovákov, 27 % pôjde dovolenkovať do zahraničia. Ako ďalej ukázal májový reprezentatívny prieskum pre spoločnosť Home Credit agentúrou Stem/Mark, najpočetnejšia je však skupina tých, ktorí na dovolenku nepôjdu nikam. Vyjadrilo sa tak 32 % respondentov.

, 09.06.2022 12:47
dovolenka Foto:
Ilustračné foto.
debata (1)

Stále je tu ešte približne pätina ľudí, ktorí vo svojich dovolenkových plánoch nemajú jasno, a teda nevedia, kam pôjdu.

Chorvátsko, dovolenka, letovisko, more Čítajte viac Chorváti prijmú euro, Slováci ušetria. Ako sa tam oplatí ísť, autom, vlakom alebo lietadlom?

Významným faktorom, ktorý zohráva kľúčovú rolu v tom, kam cestovať na dovolenku a či sa vôbec niekam vybrať, je aktuálna finančná situácia v rodinnej kase. Takmer polovica Slovákov chce spolu za všetkých členov domácnosti za dovolenku minúť do 800 eur. Približne štvrtina má v pláne minúť od 801 do 1 200 eur. Len štyri percentá plánujú zaplatiť za letnú dovolenku spolu vyše 3-tisíc eur. Zo zistení prieskumu ďalej vyplynulo, že polovica ľudí plánuje za letnú dovolenku minúť viac ako tomu bolo pred rokom.

Pri pohľade na to, z akých zdrojov chcú letnú dovolenku Slováci financovať, najčastejšie je to z vlastných úspor. Vyjadrilo sa tak 72 % opýtaných. Z bežnej výplaty tak chce urobiť 23 % Slovákov. Požičať si chcú na ňu len štyri percentá ľudí. Životnosť tovaru alebo služby, na ktorú si požičiavame, by mala byť podľa vyjadrení spoločnosti dlhšia ako lehota splácania.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #dovolenka
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy