Hádky v koalícii pokračujú. Dôležitú novelu a Kollárove byty presunuli až na druhý rok

O dvoch kľúčových zákonoch sa tento rok v parlamente nerozhodne.

, 08.12.2021 18:40
Boris Kollár, parlament, Igor Matovič Foto: ,
Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) počas príhovoru k návrhu na skrátené legislatívne konanie v súvislosti s 500-eurovými poukážkami pre seniorov ako motiváciu k očkovaniu počas 51. schôdze Národnej rady SR v Bratislave vo štvrtok 2. decembra 2021. Vpravo podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO).
debata (12)

O novele ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti ani o návrhu zákona o podpore štátneho nájomného bývania poslanci tento rok definitívne nerozhodnú. Plénum Národnej rady (NR) SR v stredu odobrilo ich presunutie z aktuálnej schôdze na ďalšiu riadnu so začiatkom 1. februára 2022.

Boris Kollár Čítajte viac Stotisíc nájomných bytov od Kollára? Namiesto toho hádky v koalícii a tvrdá kritika ekonómov

Novela ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti, ktorá je v druhom čítaní, sa v parlamente už viackrát presúvala. Vláda schválila návrh zákona, ktorým by sa, okrem iného, zaviedli záväzné limity verejných výdavkov, 30. septembra 2020. Rokovanie o novele zákona v parlamente poznačili nezhody medzi koaličnými partnermi, koaličná SaS presadzuje v súvislosti s týmto návrhom daňovú brzdu.

Návrh zákona o podpore štátneho nájomného bývania je už rovnako v druhom čítaní. Jeho cieľom je vytvoriť prostredie, ktoré umožní výstavbu štátom podporovaného nájomného bývania s regulovanou výškou nájomného a zárukou dlhodobého bývania. Návrh zákona chce riešiť aktuálny problém v oblasti bývania na Slovensku, a to je fyzická a cenová dostupnosť bývania pre široké skupiny obyvateľstva.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #zákon #nájomné byty #NRSR
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy