Colníci zaistili športovú obuv známej značky. Podozrivých bolo až 1740 párov

O osude zaisteného tovaru rozhodne držiteľ ochrannej známky, ktorý má možnosť vyjadriť sa do 10 pracovných dní.

21.09.2021 10:51
polícia, policajné auto, policajti Foto: ,
Ilustračná fotka.
debata (1)

Ozbrojení príslušníci Colného úradu Nitra zaistili 1740 párov športovej obuvi známej značky. Vzniklo pri nich podozrenie z porušovania duševného vlastníctva. Cena originálnych výrobkov na domácom trhu by predstavovala sumu zhruba 130.500 eur, informovala hovorkyňa Colného úradu Nitra Renáta Cebová.

Príslušníci z Colného úradu Nitra vykonávali minulý týždeň cestné kontroly v katastrálnom území mesta Šahy. Počas nich zastavili vozidlo značky Mercedes Sprinter, ktoré viedol rumunský vodič. „Tento nevedel uviesť, aký tovar sa nachádza v ložnom priestore a ani podľa predložených dokladov sa nedal tovar identifikovať,“ skonštatovala Cebová.

Čína v ére koronavírusu Čítajte viac Čínsky developerský gigant zápasí s dlhmi. Hrozba jeho bankrotu vyvoláva nervozitu na finančných trhoch

Fyzickou kontrolou bolo zistené, že vo vozidle sa v kartónových škatuliach nachádza tovar, pri ktorom vzniklo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva k ochrannej známke SALOMON AS. O osude zaisteného tovaru rozhodne držiteľ ochrannej známky, ktorý má možnosť vyjadriť sa do 10 pracovných dní, či chce vo veci konať a akým spôsobom. „Možnosti sú dve, buď dohodou, keď sa tovar zlikviduje, alebo môže držiteľ ochrannej známky dať podnet na súd. Ten následne rozhodne, či ide o falzifikáty a ako sa má ďalej postupovať,“ skonštatovala Cebová.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #obuv #colníci