Rast tržieb na Slovensku podľa finančnej správy pokračuje

Štart dovolenkovej sezóny spolu s uvoľnením protiepidemických opatrení sa podpisuje pod rast tržieb na Slovensku. Potvrdzujú to štatistiky zo systému e-kasa.

08.07.2021 12:27
2020, pero, peniaze, daňové priznanie Foto:
Ilustračné foto.
debata

Po maloobchode začali tržby výraznejšie rásť v sektore ubytovania, reštaurácií a pohostinstiev, ako i v oblasti fitnes a športových aktivít. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

„Porovnávali sme tržby v systéme e-kasa vo februári 2020, teda v mesiaci pred prijatím prvých protiepidemických opatrení, s júnom tohto roka, keď sa koronaopatrenia výrazne uvoľnili," uviedla hovorkyňa. Predpandemické tržby presiahol sektor maloobchodu a na úroveň spred pandémie sa dostali aj reštaurácie a pohostinstvá. Tržby v sektore osobných služieb (kaderníctva, kozmetické služby, masážne salóny) dosiahli v júni tohto roka 82 percent. Oživil sa aj sektor ubytovania, keď tržby dosiahli v júni úroveň 65 percent z tržieb vo februári 2020.

Liverpool / Reštaurácia / Čítajte viac Tržby e-kasy sa podľa finančnej správy vracajú na úroveň spred pandémie

„Mierne oživenie je aj v sektore fitnescentier a športových aktivít. V tomto prípade však tržby naďalej zaostávajú oproti úrovni spred pandémie," dodala Rybanská.

debata chyba
Viac na túto tému: #tržby #e-Kasa
Flowers