Na Slovensku by mali pribudnúť nové vyhliadkové veže, cyklotrasy, chodníky a lanové dráhy

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) zverejnila výzvu na budovanie a obnovu občianskej poznávacej infraštruktúry v lesných ekosystémoch. Žiadatelia tak môžu urobiť od 1. septembra do 31. októbra 2022. Indikatívna výška finančných prostriedkov je 7, 5 mil. eur. Minimálna výška oprávnených výdavkov je 10 000 eur a maximálna výška je 350 000 eur.

03.08.2022 09:35
Na bicykli z Prešova až na Sigord, Cykloželeznička Foto:
Ilustračná fotka
debata (3)

„Finančné prostriedky sú určené napríklad na vybudovanie náučných a turistických chodníkov, cyklotrás, ktoré sú vedené prevažne mimo existujúcej lesnej cestnej siete. Podporované budú malé terénne úpravy, bez osobitného riešenia úpravy (napr. makadam, štrk, asfalt) povrchu chodníka, pozorovateľne, vyhliadkové veže, mostíky, schody, rebríky, chodníky, lanové dráhy, značenie náučných a turistických chodníkov, trás a cyklotrás, odpočívadlá, turistické útulne, ohniská, odpadkové koše, objekty a centrá biodiverzity na pozorovanie – mokrade, malé vodné plochy, ukážkové lesné biotopy, učebne lesnej pedagogiky," uviedla PPA.

Richard Sulík Čítajte viac Najhorší scenár: Elektrina a plyn zdražejú o stovky eur. Očakáva sa rozhodnutie, Sulík čaká na podpis komisie

Žiadosti spolu s prílohami je potrebné podať elektronicky, cez formulár zverejnený na portáli Slovensko.sk. Príjemcami pomoci sú stanovené fyzické a právnické osoby obhospodarujú­ce lesy.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #turisti #Slovensko #les #turizmus #PPA
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy