Bratislavské letisko po siedmich hodinách obnovilo prevádzku. Uzavreté bolo pre nepriaznivé počasie

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave už obnovilo svoju bežnú prevádzku po viac ako sedemhodinovom uzavretí pre nepriaznivé počasie počas predchádzajúceho dňa. V štandardnom režime funguje od štvrtkového večera od 20:00, informovalo o tom na sociálnej sieti.

10.12.2021 10:12
lietadlo, letisko, doprava, cestovanie Foto: ,
ilustračná fotka
debata

Najväčšie domáce letisko v piatok ráno vybavilo prvé pravidelné lety spoločností Wizz Air a Ryanair. V tento deň je podľa letového poriadku plánovaných trinásť príletov a dvanásť odletov takmer výlučne na pravidelných linkách dopravcov.

Pre nepriaznivé meteorologické podmienky vo štvrtok bolo bratislavské letisko uzavreté od 12:40 až do večera, zrušené boli viaceré lety. Ako informovala hovorkyňa letiska Zuzana Drobová, sneženie bolo také intenzívne, že napriek nepretržitej údržbe dráh na udržanie ich prevádzkyschopnosti nepomáhal mechanický ani chemický zásah.

repatraicne lety 2020- zdroj Bratislavske letisko Čítajte viac Husté sneženie ochromilo letisko v Bratislave. Zrušené boli prílety a museli ho uzavrieť

Niektorí diskutujúci na sociálnej sieti spochybňovali technickú a personálnu pripravenosť letiska na zvládnutie vzniknutej kalamitnej situácie. „Letecká doprava je trošku špecifickejšia ako cestná. Náš prevádzkový dispečing špeciálnymi vozidlami meria napríklad brzdné účinky na dráhe. Nemôžeme si dovoliť akékoľvek riskovanie," reagovalo letisko. Podľa meteorológov štvrtkové celodenné snehové zrážky v hlavnom meste boli najintenzívnejšie za posledných osem rokov.

debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #Slovensko #letisko