Hlas-SD: Štát má peniaze na Matovičovu reformu, no odmietal ich dať ľuďom

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) v nedeľu pri predstavovaní prvej časti daňovo-odvodovej reformy jasne potvrdil, že štát mal a má prostriedky na to, aby vedel pomáhať ľuďom. Vláda však tieto peniaze odmietala dať ľuďom, pri všetkých návrhoch sa totiž vyhovárala na nedostatok peňazí. Uviedla to mimoparlamentná strana Hlas-SD v reakcii na financovanie predstavenej časti daňovo-odvodovej reformy.

14.11.2021 17:00
Igor Matovič / Peter Pellegrini / Foto:
V popredí poslanec a líder Hlasu Peter Pellegrini
debata (9)

Hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková uviedla, že Hlas-SD dal viacero návrhov na pomoc ľuďom – zvýšenie pandemickej OČR, jednorazový príspevok 300 eur na každé dieťa, vyšší rast dôchodkov či zníženie DPH na stále rastúce energie. „Oddnes vieme, že štát tieto peniaze má, no z politických dôvodov ich odmieta dať ľuďom," skonštatovala.

Matovičov plán na vyššiu pomoc deťom vníma mimoparlamentná strana ako ďalší z množstva jeho predvolebných či povolebných sľubov, ktoré sa nikdy nenaplnili a ľudia ostali sklamaní a podvedení. „Viac ako sľuby ministra financií hovoria jeho skutky – a tie boli také, že v júni odmietol návrh Hlasu-SD na zdvojnásobenie rodinných prídavkov a vzápätí ho zvýšil o 38 centov, čo je čistý výsmech všetkým rodičom," ilustrovala hovorkyňa.

Igor Matovič predstavuje daňovo-odvodovú reformu. Čítajte viac Matovič predstavil prvú časť daňovo-odvodovej revolúcie. Pracujúci rodič môže dostať až 200 eur na dieťa

Celá daňová reforma zatiaľ podľa mimoparlamentnej strany vyzerá ako typické cirkusové číslo Matoviča – veľkolepé kulisy, tajomné slogany a predvádzanie sa pred kamerami, no jeho samotní koaliční partneri sa o reforme dozvedajú z televíznych obrazoviek. „Je preto viac než pravdepodobné, že dopadne rovnako ako doterajšie ‚svetoborné‘ nápady lídra OĽANO a skončia sa hľadaním vinníka, kvôli ktorému sa nikdy neuskutočnili," uzavrela hovorkyňa.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #peniaze #štát #Slovensko #reforma #Igor Matovič