Mimoriadne odmeny za prácu v druhej vlne pandémie. Zamestnávatelia sociálnych služieb môžu požiadať o ich preplatenie

Ministerstvo práce vyčlenilo na mimoriadne odmeny za prácu v druhej vlne pandémie viac ako 31,5 milióna eur. Zamestnávatelia sociálnych služieb môžu požiadať o preplatenie odmien zamestnancom.

02.09.2021 17:47
euro, peniaze, mince, bankovky, strom Foto:
Ilustračné foto.
debata (1)

Zamestnávatelia sociálnych služieb môžu požiadať o preplatenie odmien pre svojich zamestnancov. V tlačovej správe to uvádza hovorkyňa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Eva Rovenská. „Žiadosť o vyplatenie finančnej odmeny pre zamestnancov v oblasti sociálnych služieb a pracovníkov sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately môžu podávať zamestnávatelia od 1. septembra, prostredníctvom stránky pomahameludom.sk," uviedla.

Ministerstvo vyčlenilo prostredníctvom národného projektu na mimoriadne odmeny za prácu v druhej vlne pandémie viac ako 31,5 milióna eur. „Nárok na ňu má viac ako 46-tisíc pracovníkov v sociálnych službách, ktorí aj počas tohto najnáročnejšieho obdobia pristupovali ku svojim klientom vždy ochotne a zodpovedne," poznamenala hovorkyňa ministerstva. O preplatenie odmeny môže žiadať zamestnávateľ, ktorý v období od 1. júla do 30. novembra tohto roka vyplatil alebo vyplatí mimoriadnu odmenu svojim zamestnancom.

Igor Matovič, lotéria Čítajte viac Ministerstvo financií prichádza s prosbou adresovanou záujemcom o zaradenie do žrebovania o očkovaciu prémiu či o sprostredkovateľský bonus

Maximálna preplatená výška odmeny je 500 eur v hrubom. Pri kratšom ako polovičnom úväzku si zamestnanec môže prilepšiť k mzde o 250 eur v hrubom. „Zamestnávateľ môže zamestnancovi vyplatiť aj vyššiu odmenu, rezort preplatí celkové náklady na odmenu do maximálnej výšky 676 eur," uzavrela.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #sociálne služby #odmeny