Nová investícia, ktorá dá prácu vyše 300 až 700 ľuďom. Poteší sa región na západe Slovenska

Jeden z najväčších dodávateľov automobilového priemyslu na Slovensku, spoločnosť Mobis Slovakia, avizuje veľkú investíciu. Podľa zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie chce kľúčový dodávateľ žilinskej Kia Slovakia investovať do výstavby novej výrobnej haly na výrobu elektropohonov do automobilov v Novákoch 180 miliónov eur.

11.03.2024 10:32
SR Kia automobilka 2022 polrok výroba TK ZAX Foto:
Ilustračné foto.
debata

S výstavbou chce začať ešte v lete tohto roka, začiatok prevádzky odhaduje na koniec budúceho roka. V prevádzke by malo pracovať približne 291 výrobných a 45 administra­tívnych zamestnancov. Výrobní zamestnanci budú pracovať trojzmenne, štandardne sedem dní v týždni. „V budúcnosti je možné rozšírenie pracovných kapacít až na dvojnásobok," uvádza firma v zámere.

SR Michalovce výjazdová rokovanie vláda KEX Čítajte viac Dotovať elektromobil alebo lacnejšia cesta po diaľnici. Ficova vláda ohlásila pomoc automobilkám, ministri dostali úlohy

Mobis Slovakia vznikol v roku 2004 ako dcérska spoločnosť nadnárodnej kórejskej firmy Hyundai Mobis Co., Ltd. Je to jeden z najväčších závodov korporácie na svete. Pracuje v ňom 2 117 kmeňových zamestnancov.

Zameriava sa na výrobu a predaj častí automobilov, automobilových komponentov a náhradných dielov. V oblasti výroby častí automobilov a automobilových komponentov je najväčším dodávateľom pre Kia Slovakia a v oblasti predaja náhradných dielov pokrýva trh Európy, USA, Ruska, Blízkeho Východu a Mexika.

debata chyba
Viac na túto tému: #elektromobil #automobilky #investor