Zo Slovenska bude možno chodiť vlak až k Severnému moru. Plánujú novú linku

ratislava môže mať priame vlakové spojenie s hlavným mestom Belgicka Bruselom aj s prístavným mestom Oostende v tejto krajine pri Severnom mori. Český dopravca Leo Express by mal túto linku začať prevádzkovať predbežne koncom roka 2024 alebo na jar 2025. V plánoch predložených belgickému Úradu regulácie železničnej dopravy hovorí o dennom spoji v oboch smeroch.

21.11.2023 15:57
Leo Express, doprava, prepravca, vlak, cestovanie, Foto: ,
debata (4)

„Vlak by odchádzal krátko po 6. hodine a do cieľa by mal prísť po 1:00. Cesta by trvala približne 19 hodín a zahŕňala by takmer 50 zastávok, vrátane Bruselu,“ informoval v utorok na sociálnej sieti Generálny konzulát Slovenskej republiky v Bruseli. Ako poznamenal, po nočných vlakoch rakúskej železničnej spoločnosti ÖBB Nightjet ide o ďalší významný projekt v osobnej železničnej preprave, ktorý zbližuje Slovensko a Belgicko.

Peter Pellegrini, Erik Tomáš Čítajte viac Dôchodcovia dostanú pred Vianocami viac, ako im pôvodne sľubovali. Jednorazový príspevok sa zdvojnásobí

„Nová linka oživuje tradíciu cestovania vlakom naprieč európskym kontinentom, prekračuje hranice a pozýva objavovať dušu Európy po železnici,“ dodal Generálny konzulát SR v belgickej metropole.

Bratislava má priame železničné spojenie s hlavnými alebo veľkými mestami niekoľkých európskych krajín. Ide zväčša o medzištátne vlaky premávajúce cez ňu, ale aj o spoje vychádzajúce a končiace v slovenskej metropole. Z nej sa dá v priebehu roka dosať po železnici okrem Viedne, Budapešti či Prahy aj do Varšavy, Berlína, Hamburgu, Zürichu a počas letnej sezóny do Splitu pri Jadrane cez Záhreb.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #vlak #Leo Express