Elon Musk má nový biznis. Tu nemôžete prehrať, je to licencia na tlačenie peňazí, tvrdí

Tesla chce vstúpiť do nového segmentu. Uvažuje totiž o výstavbe lítiovej rafinérie na pobreží Mexického zálivu v Texase. Týmto spôsobom by si zabezpečila kľúčový materiál používaný v batériách, čím tiež zvýšila svoju vertikálnu integráciu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

11.09.2022 16:49
Saturday Night Live-Elon Musk Foto: ,
Elon Musk
debata (6)

Dopyt po elektromobiloch prudko rastie, a tým aj po lítiu, ktoré je kľúčovým komponentom batérií. Tesla v dokumente pre texaský kontrolný úrad označila plánovanú rafinériu za prvú svojho druhu v Severnej Amerike, v ktorej by sa spracovala ruda „do stavu využiteľného na produkciu batérií“.

Germany Election Tesla Čítajte viac Musk odstúpil od kúpy Twitteru, firma sa s ním chce súdiť

Šéf Tesly Elon Musk už v apríli vyhlásil, že spoločnosť by mohla priamo vstúpiť do ťažobného a rafinérskeho biznisu, keďže ceny lítia prudko stúpli. Podľa Muska je v oblasti rafinácie lítia stále málo hráčov, čo znamená, že „nemôžete prehrať“. „Je to licencia na tlačenie peňazí,“ dodal.

V prípade schválenia by sa výstavba závodu mohla začať v 2. kvartáli tohto roka, pričom do komerčnej prevádzky by sa mala dostať do konca roka 2024, uviedla Tesla.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Tesla #Elon Musk #lítium