Sulík ohlásil ďalšiu veľkú investíciu na východe. Nemecká firma môže vytvoriť až 4000 nových miest

Spoločnosť Bosch by mohla v plánovanom priemyselnom parku Záborské v okrese Prešov pri výrobe elektromotorov do bicyklov zamestnať až 4000 ľudí.

24.08.2022 13:24
Sulík Foto: ,
debata (46)

Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Vláda schválila osvedčenia o významnej investícii na investičný projekt Záborské Industrial Park. Výmera parku by mala prekročiť 115 hektárov.

VIDEO: Bosch by mal pri Prešove zamestnať 4 000 ľudí

Video

„Záborské Industrial Park má predpoklad prilákať investície nielen v oblasti priemyselnej výroby a služieb, ale aj v oblasti výskumu a vývoja,“ uviedlo ministerstvo hospodárstva v schválenom materiáli. Priemyselný park bude pripravovať štátna spoločnosť MH Invest.

koalícia, Bôrik, Richard Sulík Čítajte viac Sulík: Plynu je dosť, problém je s tou šialenou cenou

Sulík spresnil, že rozhodnutie o investícii ešte nie je konečné. Bosch by mal v septembri požiadať o štátnu investičnú pomoc a vláda túto pomoc predbežne vo výške 37 miliónov eur ešte musí schváliť. I keď ide o priamu dotáciu a nie o úľavy na dani, táto investičná pomoc sa Slovensku mnohonásobne vráti.

V Prešovskom samosprávnom kraji ide v krátkom čase o druhý veľký priemyselný park, ktorý by mal realizovať štát. Prvý s výmerou 79 hektárov pripravuje MH Invest pri Sabinove.

46 debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Sulík #nová investícia