Nových 20 pracovných miest. Nitriansky Foxconn napĺňa svoje vyhlásenia, chce vyrábať elektroniku pre autá

Nitriansky Foxconn napĺňa svoje vyhlásenia o prieniku do automotive sektora. Fabrika plánuje do automatizovanej výroby elektroniky pre automobilový priemysel v tomto roku investovať takmer 4,78 mil. eur a v priebehu dvoch rokov vytvoriť 20 nových pracovných miest. S výrobou plánuje začať už v tomto roku, plnú plánovanú kapacitu očakáva na jeseň roku 2023.

09.05.2022 16:05
foxconn Foto:
Foxconn
debata (2)

Projekt by podľa materiálu predloženého do medzirezortného pripomienkového konania mohol získať aj pomoc štátu. Ministerstvo hospodárstva SR navrhuje pre spoločnosť investičný stimul 597 tis. eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Samotná firma pritom požadovala takmer 1,2 mil. eur vo forme úľavy na dani z príjmov. Definitívne slovo pri schvaľovaní podpory bude mať vláda.

„Cieľom investičného zámeru je diverzifikácia produkcie existujúcej prevádzkarne priemyselnej výroby, zameranej na výrobu spotrebnej elektroniky, o výrobu elektronických zariadení pre automobilový priemysel, ktoré v prevádzkarni doposiaľ neboli vyrábané," uvádza sa v materiáli. Finálnym výrobkom budú dosky plošných spojov pre moduly svetlometov do vozidiel. Výrobky budú dodávané tzv. Tier 1 výrobcom komponentov pre automobilový priemysel – výrobcom svetlometov.

UNAS Čítajte viac Malí cestní dopravcovia a odťahové služby opäť vyzývajú vládu riešiť vysoké náklady a ceny palív

Spoločnosť Foxconn Slovakia je na slovenskom trhu od júla 2010, jej začiatok však siaha až do 90. rokov, keď spoločnosť Sony Slovakia začala svoju výrobu v Trnave. V Nitre aktuálne vyrába najmä LCD a OLED televízory a dosky plošných spojov určené pre využitie v televízoroch. Zamestnáva takmer 1 400 ľudí.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Nitra #elektronika #automobilový priemysel #Foxconn