Sulík o príchode veľkých investorov: Mohli by vytvoriť až dvetisíc miest, hovorí o dvoch lokalitách

Na Slovensko by v blízkej budúcnosti mohli prísť veľkí investori. Na sociálnej sieti to naznačil minister hospodárstva Richard Sulík.

07.06.2021 14:39
sulík Foto: ,
Minister hospodárstva Richard Sulík.
debata (8)

Potenciálne spomenul vznik až 2 000 pracovných miest. Prvá časť by mala smerovať do priemyselného parku v Rimavskej Sobote. „Mám tam jedného investora vyhliadnutého, 800 až 1 000 pracovných miest, to keby klaplo, to by bolo výborné," uviedol minister bez ďalších podrobností.

Robert Fico. Čítajte viac Fico navrhuje 4-dňový pracovný týždeň. Sulík mu odkázal, že toto od neho nečakal

Ďalšie pracovné miesta by podľa neho mohli vzniknúť v priemyselnom parku Valaliky južne od Košíc. Tento projekt má na starosti MH Invest II. Podľa Sulíka majú v tejto lokalite rozpracovaného investora s vyše 1 000 pracovnými miestami. „Verte mi, na tomto robím, toto je moja osobná ambícia, aby sme na východ dotiahli pracovné miesta," povedal.

Ministerstvo hospodárstva SR dlhodobo komunikuje, že chce v najbližších rokoch pripraviť najmenej jeden strategický priemyselný park. Hovorilo sa o východnom Slovensku, konkrétnu lokalitu však rezort zatiaľ nepotvrdil. Na otázky agentúry SITA, či teda strategický park vznikne v lokalite obce Valaliky uviedol iba toľko, že k téme plánuje tlačové besedu.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #investori #Richard Sulík