Benzín môže klesnúť aj o 20 centov na liter. Strana SaS predložila do parlamentu novely

Aktuálne vysoké ceny benzínu a nafty sa môžu znížiť poklesom spotrebnej dane a dane z pridanej hodnoty (DPH), navrhuje to opozičná strana SaS. Strana príslušné novely zákonov predložila do parlamentu. V stredu o tom informoval predseda poslaneckého klubu a šéf SaS Branislav Gröhling.

17.04.2024 13:59
Richard Sulík Foto: ,
Richard Sulík.
debata (7)

V porovnaní s okolitými krajinami sú podľa SaS na Slovensku benzíny a nafta najdrahšie, preto mnohí využívajú možnosť tankovať v zahraničí.

Podľa poslanca Národnej rady SR za SaS Mariána Viskupiča tak prichádzame o celý výnos zo spotrebnej dane aj z DPH. „V našom prvom návrhu znižujeme sadzbu spotrebnej dane na najnižšiu možnú hodnotu schválenú Európskou úniou, čo zabezpečí zníženie cien benzínu približne o 20 centov na liter a vieme tak byť najlacnejšou krajinou v rámci V4,“ uviedol.

benzín, nafta, pohonné látky, benzínová pumpa, tankovanie, pumpa, čerpačka Čítajte viac Máme najdrahší benzín v okolí. Koľko sa dá ušetriť za hranicami?

Druhý návrh sa zaoberá znížením DPH z benzínu a nafty z 20 % na 8 %, čo musí najprv schváliť Európska únia a dočasne to vie podľa SaS urobiť aj vláda. Lacnejší benzín môže tak pritiahnuť viac domácich motoristov a zároveň aj turistov.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #benzín #strana SaS