Rusko ruší zákaz vývozu benzínu. Už ho majú zase dostatok

Rusko zrušilo obmedzenia na vývoz benzínu. Oznámilo to v piatok ruské ministerstvo energetiky s odôvodnením, že na trhu sa medzičasom vytvoril prebytok ponuky a veľkoobchodné ceny klesli. Minulý mesiac Moskva zrušila väčšinu obmedzení na vývoz nafty. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

18.11.2023 10:00
Vladimir Putin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin
debata (92)

Počas uplynulých dvoch mesiacov sa zabezpečilo nasýtenie domáceho trhu a vznikol prebytok v dodávkach motorového benzínu, uviedlo vo vyhlásení ministerstvo energetiky s tým, že dočasný zákaz vývozu benzínu sa ruší.

Rusko, ktoré je najväčším svetovým vývozcom motorovej nafty po mori, zaviedlo zákaz vývozu pohonných látok v septembri s cieľom čeliť ich nedostatku a vysokým cenám na domácom trhu. Výnimku dostali len štyri postsovietske štáty – Bielorusko, Kazachstan, Arménsko a Kirgizsko.

Solárne panely, slnko, energia, elektrina, fotovoltika Čítajte viac Domácnosti v rodinných domoch môžu na energie získať dotáciu až vyše 4000 eur. Kedy sa začnú poukážky vydávať a preplácať?

Začiatkom októbra vláda zmiernila obmedzenia a povolila vývoz nafty potrubím, ale opatrenia týkajúce sa vývozu benzínu ponechala v platnosti. Vývozy nafty a iných palív kamiónmi a po železnici zostali v tom čase tiež zakázané.

92 debata chyba
Viac na túto tému: #plyn #elektrina