Poľskom sa to nekončí. Gazprom oznámil koniec dodávok plynu do ďalšej krajiny v EÚ

Ruský plynárenský koncern Gazprom informoval bulharský Bulgargaz, že od stredy (27. apríla) zastaví dodávky plynu do Bulharska. V utorok večer o tom informovalo bulharské ministerstvo energetiky. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

26.04.2022 22:25
Plyn Foto: ,
Plynová kompresorová stanica na ropovode Jamal-Európa pri bieloruskom Nesviži.
debata (153)

Ministerstvo v hlavnom meste Sofia spresnilo, že spolu so štátnymi plynárenskými spoločnosťami podniklo kroky na nájdenie alternatívnych riešení s cieľom vyriešiť vzniknutú situáciu.

Podľa bulharského rezortu energetiky nateraz nie sú potrebné žiadne obmedzenia v spotrebe plynu v tejto balkánskej krajine, ktorá pokrýva viac ako 90 percent svojich potrieb dovozom z Ruska, napísala agentúra Reuters.

Putin Čítajte viac Gazprom potvrdil uzavretie kohútikov do Poľska, ceny plynu v reakcii vyskočili

Správa o zastavení dodávok ruského zemného plynu do Bulharska prišla po tom, ako Gazprom v utorok informoval, že od stredy zastavuje dodávky suroviny aj do Poľska, konkrétne cez plynovod Jamal.

Podľa poľského spravodajského servera Onet.pl Moskva pravdepodobne reagovala na odmietnutie Varšavy prispôsobiť sa požiadavkám Ruska a zaplatiť za dodávky plynu v rubľoch. Plynovod Jamal prepravuje zemný plyn z Ruska cez Bielorusko do Poľska a Nemecka.

Kde sa ťaží najviac plynu a kto vymyslel plynovod?

Video vzniklo v spolupráci s Mall.tv.

153 debata chyba
Viac na túto tému: #plyn #Gazprom