Rozkrádačky, šlendriánstvo a vyššia bezpečnosť. Sulík odkryl pozadie predraženia Mochoviec

Tretí blok Atómovej elektrárne Mochovce ideme spúšťať. V relácii Braňo Závodský naživo v rádiu Expres to zdôraznil minister hospodárstva Richard Sulík.

15.02.2022 14:08
Richard Sulík Foto:
Minister hospodárstva a podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (SaS)
debata (42)

„Ideme spúšťať tretí blok Atómovej elektrárne Mochovce. Elektráreň je hotová. Palivo je na sklade. Čaká sa na vydanie druhostupňového rozhodnutia Úradu jadrového dozoru SR,“ povedal Sulík.

Minister hospodárstva konkretizoval aj fakty, prečo sa dostavba dvoch jadrových blokov v Mochovciach predražili. Pôvodne sa plánovala dostavba za necelé tri miliardy eur, nakoniec bude dostavba stáť podľa ostatných informácií 6,2 miliardy eur. Podľa ministra za predražením je najmä inštalovanie najnovších bezpečnostných technológií.

Taktiež za navýšením rozpočtu je fakt, že už nedostavané jadrové bloky si vyžadujú náklady na zamestnancov, keďže už v súčasnosti tam niekoľko stoviek ľudí pracuje. „No a potom sú to rozkrádačky a šlendriánstvo,“ konštatoval Sulík.

Richard Sulík Čítajte viac Sulíkov rezort reaguje na Slovenské elektrárne: Nie je dôvod, prečo by nemali byť Mochovce spustené
42 debata chyba
Viac na túto tému: #Mochovce #Richard Sulík