Vláda Smeru-SD šikanovala motoristov, tvrdí SaS a ukázala dôkazy

TASR | 18.08.2021 15:54
sas Foto: ,
Sprava predseda SaS Richard Sulík a exministri Branislav Gröhling a Ivan Korčok počas tlačovej konferencie SaS k aktuálnej politickej situácii.
Na problém registračnej dane na dovezené motorové vozidlá podľa poslanca Alojza Baránika (SaS) strana upozorňovala už v roku 2016.

Koaličná SaS tvrdí, že vláda Smeru-SD šikanovala motoristov. Potvrdzuje to podľa nej právoplatné rozhodnutie súdu v súvislosti s neoprávnenou registračnou daňou na dovezené motorové vozidlá. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Na problém registračnej dane na dovezené motorové vozidlá podľa poslanca Alojza Baránika (SaS) strana upozorňovala už v roku 2016. „Registračnú daň sme považovali za šikanu a buzeráciu motoristov na Slovensku. Aj preto sme vyzvali našich občanov, aby sa nám prihlásili, nech sa môžeme za nich na súde dožadovať ich práva na vrátenie takto neoprávnene uhradenej registračnej dane,“ vyhlásil.

auta Čítajte viac V autách pribudnú čierne skrinky. Na čo sa vodiči majú pripraviť?

Rozsudok Krajského súdu v Bratislave a následne spätné uhradenie finančných prostriedkov z ministerstva financií dotknutej osobe podľa jeho slov potvrdili, na čej strane je pravda a právo. „Slovenská republika touto tzv. Kažimírovou daňou jednoznačne porušovala právo Európskej únie a buzerovala slušných ľudí,“ dodal Baránik.