Očakávajú, že prepravia viac ako dva milióny ľudí. Letisko Bratislava sa vracia k rekordným rokom

Počet vybavených cestujúcich na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave by mal v aktuálnom roku presiahnuť hranicu dvoch miliónov. V prípade, ak by ich medziročne pribudlo toľko ako vlani, teda takmer 30 %, celkové množstvo pasažierov by sa mohlo priblížiť k rekordnej úrovni pred pandémiou koronavírusu.

30.03.2024 07:54
SR Bratislava letisko odlety cestovné... Foto: ,
Ľudia čakajúci na letisku M. R. Štefánika v Bratislave.
debata (4)

„V roku 2024 očakávame, že sa nám podarí prelomiť hranicu dvoch miliónov cestujúcich aj vzhľadom na to, že očakávame mimoriadne silnú letnú sezónu,“ potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Tóthová. V prvých dvoch mesiacoch tohto roka prešlo jeho bránami na odletoch i príletoch spolu takmer 150-tisíc pasažierov. „V porovnaní s rokom 2023 bolo v januári a februári prepravených o 12 % viac cestujúcich,“ priblížila.

Bratislavské letisko Čítajte viac Obľúbená destinácia Slovákov bude ešte viac na dosah. Bratislavské letisko onedlho spustí novú pravidelnú linku

Letisko v Bratislave zaznamenalo vlani celkovo cez 1,8 milióna cestujúcich, v porovnaní s rokom 2022 ich bolo viac skoro o 29 % alebo o 407-tisíc. Miera obnovy počtu pasažierov oproti predpandemickému roku 2019 dosiahla 79 %. V pravidelnej preprave letisková spoločnosť v minulom roku vybavilo takmer 1,26 milióna osôb. V nepravidelnej a ostatnej doprave dosiahol počet cestujúcich 556-tisíc, pričom oproti roku 2019 ich bolo viac o 38 %. Rekordných takmer 2,3 milióna cestujúcich využilo letisko v hlavnom meste v rokoch 2018 a 2019.

V piatok 29. a v sobotu 30. marca, posledné dva dni prevádzky v rámci zimného letového poriadku, je na bratislavskom letisku plánovaných 20 a 25 letov, vrátane odletov a príletov. Od nedele 31. marca, spolu so zmenou času už bude letecká doprava fungovať podľa letného letového poriadku. Počet letov sa s blížiacimi letnými mesiacmi bude postupne zvyšovať z dôvodu charterových spojov pre cestovné kancelárie do prímorských letovísk.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #letisko Bratislava #letecká doprava