Takáč vymenoval do čela platobnej agentúry nového človeka. Stovky miliónov bude rozdeľovať Urmanič

Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA) povedie od 15. januára nový generálny riaditeľ Vladimír Urmanič. Do funkcie ho vymenoval minister pôdohospodárstva Richard Takáč. Vladimír Urmanič nastupuje do funkcie po Ondrejovi Humajovi, ktorý v nej pôsobil od novembra 2023.

15.01.2024 14:23
Richard Takáč Foto: ,
Minister pôdohospodárstva Richard Takáč.
debata (5)

Nového generálneho riaditeľa PPA čaká dokončenie digitalizácie agentúry a pokračovanie procesov v poskytovaní podpôr pre žiadateľov v agrorezorte. „Moje očakávania od vedenia pôdohospodárskej agentúry zostávajú nemenné. Považujem za kľúčové v záujme všetkých poľnohospodárov, aby procesy fungovali správne a v ich prospech,“ doplnil minister Takáč.

Richard Takáč Čítajte viac Minister Takáč: Slovensko má pre import agrokomodít z Ukrajiny problémy

Vladimír Urmanič prichádza z Úradu pre územné plánovanie a výstavbu SR, kde pôsobil ako riaditeľ odboru vnútorného auditu. Predtým pracoval v Národnej banke Slovenska ako hlavný metodik medzinárodnej koordinácie v oblasti finančného riadenia a na Ministerstve financií SR ako generálny riaditeľ sekcie auditu a kontroly. Nový generálny riaditeľ má tiež dlhoročné skúsenosti z pôsobenia v oblasti auditu a kontroly, koordinácie auditov, vzťahov s Európskou komisiou a štátnej správy.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #PPA #Richard Takáč