Prvý väčší spor v koalícii je zažehnaný. Fico sa s Dankom dohodol na dôchodkoch, rodičovský sa bude meniť

Slovenská národná strana (SNS) víta rozhodnutie o zachovaní rodičovského dôchodku v rovnakej podobe ako doteraz.

03.12.2023 12:06
Fico, Danko Foto: ,
Šéf Smeru Robert Fico a predseda SNS Andrej Danko
debata (23)

Navrhne zmeny pri jeho vyplácaní. Chce, aby sa vyplácal jednorazovo a nezaťažoval tak účtovný systém Sociálnej poisťovne. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.

„Rodičovský dôchodok je opatrenie, ktoré vytvára vzťah medzi rodičmi a deťmi. Bolo by veľkou politickou chybou, ak by sa rodičovský dôchodok zrušil. SNS verejne ďakuje svojim koaličným partnerom zo strán Hlas-SD a Smer-SD, že pochopili dôležitosť zachovania tohto inštitútu,“ uviedol predseda SNS Andrej Danko. Strana podporí aj avizované vyplatenie 13. dôchodku v celom rozsahu.

krúžkovanie, Milan Krajniak Čítajte viac Priemerné predčasné dôchodky sú vyššie ako riadne. Záujem o skorší odchod do penzie prináša problémy

Koalícia sa dohodla na vyplatení 13. dôchodku v plnej výške a zachovaní rodičovského dôchodku v nezmenenej podobe, v sobotu (2. 12.) to potvrdili Robert Fico (Smer-SD) aj minister práce Erik Tomáš (Hlas-SD). Bližšie informácie by mali poskytnúť po pondelkovom (4. 12.) zasadnutí vlády, na ktorom sa majú schváliť príslušné legislatívne zmeny.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Danko #rodičovský dôchodok