Končiaci minister, ktorý prišiel po Remišovej: Ak by takto fungoval jeden štátny úrad na trhu, zbankrotoval by

Štátna spoločnosť Slovensko IT v pôsobnosti Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) je mimoriadne problematická. Dosluhujúci poverený šéf tohto rezortu Peter Balík to vyhlásil s tým, že pokiaľ by mohol, tak by tú spoločnosť aj hneď zrušil. „Ak by spoločnosť fungovala na konkurenčnom trhu, tak pravdepodobne by zbankrotovala, neudržala by sa,“ myslí si minister.

25.10.2023 07:54
remišová Foto: ,
Veronika Remišová
debata

„My sme potrebovali túto spoločnosť udržať minimálne do konca tohto roka kvôli tomu, že boli podpísané viaceré zmluvy na dodávky, ktoré sú financované z eurofondov,“ informoval v utorok Balík. Ak by podľa neho tieto zmluvy rozviazali, mohla by prepadnúť ešte väčšia suma z eurofondov, ako je plánované. Ohrozených môže byť približne sto miliónov eur z pôvodne predpokladaných 800 miliónov eur.

Veronika Remišová Čítajte viac Remišová rozbiehala školenia seniorov s tabletmi a teraz to kritizuje: Zmenilo sa to na biznis model a smerácke praktiky

Balík tvrdí, že ministerstvo prenecháva svojmu nástupcovi Richardovi Rašimu v lepšom stave, ako ho prevzal od Veroniky Remišovej. „Ministerstvo je podľa môjho názoru v top stave, je to päťhviezdičkový rezort momentálne. Spravili sme štyri organizačné zmeny – sekcie, ktoré boli zbytočné, sme zrušili alebo zlúčili so sekciami, kde to dáva väčší zmysel," priblížil končiaci minister.

Podľa neho spriechodnili viaceré procesy, rezort nastavili manažérsky, čo predtým nebol. Viaceré sekcie, ktoré boli v priamej riadiacej pôsobnosti ministra, resp. ministerky,dali pod štátnych tajomníkov a zabezpečili adekvátnu hierarchiu. „Rezort, ktorý odovzdávam pánovi Rašimu čoskoro, je naozaj v úplne inom stave ako som ho preberal od pani Remišovej v máji,“ povedal Balík. Stretol sa už s Rašim a rozoberali aj tému zjednodušovania eurofondov, čo je pre neho jedna z priorít.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Remišová #mirri #Slovensko IT