Známa banka na Slovensku zdražuje. Výpis bude stáť 5 eur, bankové potvrdenie vyše 30 eur

UniCredit Bank od novembra upravuje svoj cenník poplatkov. V rámci bežných účtov podľa Finančného kompasu zdražie zasielanie výpisov poštou, a to o euro.

06.09.2023 10:34
UniCredit Bank Foto:
UniCredit Bank
debata (12)

Na Slovensku na sumu 5 eur, do zahraničia to bude poplatok 7 eur. Vinkulácia vkladu a zmena vinkulácie na podnet klienta a vydanie potvrdenia bude za poplatok 250 eur, aktuálne je to ešte suma 100 eur. V cenníku pribudol poplatok 100 eur + DPH za poskytovanie bankových správ alebo konfirmácií na účely auditu. Pribudol aj poplatok 30 eur + DPH za vyhotovenie bankového potvrdenia.

hlasovanie o dôvere vláde, Ódor, Matovič, Šipoš Čítajte viac Trhy reagujú na to, čo sa deje na Slovensku. Analytici upozornili na rizikové prirážky, súvisí to s rizikom bankrotu

Pri debetných kartách výber hotovosti v eurách z bankomatov iných bánk na Slovensku a v krajinách Európskeho hospodárskeho priestoru zdražie z dvoch eur na tri eurá. Výber hotovosti z bankomatov inde v zahraničí bude za poplatok 6 eur, aktuálne je to ešte 5 eur. Zmena poplatkov sa vzťahuje aj na všetky balíky služieb, resp. platobné karty, kde táto služba nie je ako súčasť balíčka zadarmo, a to vrátane balíka služieb a platobných kariet, ktoré sú zaradené medzi nepredávané produkty.

Vklady v hotovosti na účet na obchodnom mieste budú za poplatok 4 eurá, v súčasnosti sú to ešte 2 eurá. Vklad triedených mincí nad 100 ks bude od novembra za poplatok 5 % z prijatej sumy, min. 10 eur, aktuálne je to 5 % z prijatej sumy, min. 7 eur. Vklad netriedených mincí nad 100 ks bude za poplatok 10 % z prijatej sumy, min. 10 eur, aktuálne je to 10 % z prijatej sumy, min. 7 eur. Banka upravuje aj ďalšie položky. Kompletnú zmenu cenníka je možné nájsť na stránke banky.

Na Slovensku pôsobí banka ako UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky, ktorá vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #banka #UniCredit Bank