Dzurinda s Miklošom sa vrátili. Predstavili, ako chcú oživiť tatranského tigra

Slovensko čoraz viac zaostáva vo všetkých rebríčkoch, či už ide o ekonomickú výkonnosť alebo v rámci konkurencieschopnosti ekonomiky. „Dôležité je, že stále padáme,“ povedal na piatkovej tlačovej konferencii ekonóm a politik Ivan Mikloš. Je podľa neho dôležité, aby nastal obrat. Slovensko by malo využiť potenciál, ktorý má, aby sa naštartoval ekonomický rast.

23.06.2023 17:03
Ivan Mikloš a Mikuláš Dzurinda Foto:
Ivan Mikloš a Mikuláš Dzurinda na tlačovej besede.
debata (49)

Pozrite si aj tlačovú konferenciu:

Slovensko čoraz viac zaostáva vo všetkých rebríčkoch, či už ide o ekonomickú výkonnosť alebo v rámci konkurencieschop­nosti ekonomiky. „Dôležité je, že stále padáme,“ povedal na piatkovej tlačovej konferencii ekonóm a politik Ivan Mikloš. Je podľa neho dôležité, aby nastal obrat. Slovensko by malo využiť potenciál, ktorý má, aby sa naštartoval ekonomický rast.

V rámci vlád Smeru sme boli podľa Mikloša svedkami nezodpovednej nekompetentnej politiky. „A žiaľ, ani tieto tri posledné roky nepriniesli obrat,“ poznamenal Mikloš. Strana Modrí, Most – Híd má podľa Mikloša dobrý program, s ktorým im aj pomáhal. Potrebné sú stabilné verejné financie a kvalitné podnikateľské prostredie, slabinou je podľa Mikloša aj nedostatočné a neefektívne čerpanie verejných investícií.

Podpredseda strany Martin Hubinský ďalej uviedol, že chcú zabezpečiť návrat k ozdraveniu verejných financií. Cieľom je, aby sa Slovensko vrátilo k prosperujúcim krajinám. Chcú odstrániť nesystémové opatrenia predošlých vlád. Na príjmovej strane chcú ísť cestou vyššieho výberu daní na základe rastu ekonomiky. Slovensko má podľa Hubinského jednu z najvyšších daňových medzier v EÚ, ktorú je potrebné znížiť.

Každý návrh na výdavok by mal byť podľa Hubinského podložený aj zodpovedným návrhom odkiaľ sa zdroje vezmú. Dôležité je podľa neho zlepšiť stav podnikateľského prostredia, trhu práce a tvoriť nové pracovné miesta. Malé a stredné podniky sú podľa neho kostrou slovenskej ekonomiky a je potrebné ich posilniť.

49 debata chyba
Viac na túto tému: #Ivan Mikloš #Mikuláš Dzurinda