Nad Slovenskom hrozila zrážka dvoch lietadiel. Incident kompetentní tajili, vyhlásila strana Hlas

Nad Slovenskom podľa strany Hlas - sociálna demokracia hrozila zrážka dvoch lietadiel. Strana vyzýva ministra dopravy a výstavby Pavla Lančariča, aby okamžite začal konať a odvolal generálneho riaditeľa štátneho podniku Letových prevádzkových služieb Martina Kabáta. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Macíková.

22.06.2023 10:44
pellegrini  HLAS Foto: ,
.
debata (4)

„Po kauze zlatých padákov pre manažment podniku, na ktorý upozornil Hlas – sociálna demokracia sa ukázalo ďalšie vážne pochybenie šéfa podniku Martina Kabáta. Nad východným Slovenskom sa v našom vzdušnom priestore začiatkom mája takmer zrazili dve dopravné lietadlá. Podľa letových dispečerov ide o dôsledok zlých manažérskych rozhodnutí v štátnom podniku Letové prevádzkové služby,“ uviedol predstaviteľ Hlasu Samuel Migaľ.

schwechat, letisko, Čítajte viac Viedenské letisko láka Slovákov na veľkorysé podmienky. Rakúske platy a benefity vás prekvapia

Takto to podľa Migaľa vyzerá, ak sú do štátnych podnikov nominovaní ľudia čisto na základe politickej príslušnosti a nie na základe odbornosti. „Je čas to po voľbách to zmeniť a odbornosť a profesionalita musia byť základným kritériom pre takéto nominácie. Navyše incident hroziaci veľkou medzinárodnou blamážou kompetentní tajili. Je to škandál a očakávam, že minister dopravy Lančarič sa s prípadom oboznámi a bude rezolútne konať,“ dodal Migaľ.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #letisko #ministerstvo dopravy #Hlas-SD