Analytici sa pýtajú, či musíme mať najdrahší benzín a naftu z okolitých krajín

O primeranosti marží na pohonné látky by sa malo začať zaujímať Ministerstvo hospodárstva SR. Myslia si to analytici z Dáta bez pátosu. Podľa analytikov by mal minister hospodárstva zavolať Protimonopolný úrad SR ohľadom prešetrenia primeranosti marží predajcov palív u benzínov a nafty na slovenských čerpacích staniciach.

26.05.2023 15:49
benzin, phm, slovnaft, tankovanie Foto: ,
Ilustračné foto.
debata (6)

„Benefitujeme z ruskej ropy, z lacných energií z Ruska a u nás sú z okolitých krajín najdrahší benzín aj nafta,“ upozornili na sociálnej sieti analytici.

Na slovenských pumpách mali podľa analytikov za ostatný týždeň dokonca ako v jedinej krajine zdražieť obe palivá. „U všetkých susedov, v Rakúsku, Poľsku, Česku a v Maďarsku palivá zlacneli. Ideme v protismere a pridávame,“ konštatovali analytici, podľa ktorých by sme sa potom nemali čudovať, že máme najvyššiu infláciu v eurozóne u tovarov, u služieb a hlavne u potravín.

benzin, phm, slovnaft, tankovanie Čítajte viac Kde natankovať najlacnejšie? Pozrite si, koľko platia za benzín Taliani, Nemci či Česi

„Za tri roky ani jedna správa o šetrení primeranosti marží na palivách na čerpačkách. Len správy o rekordných výsledkoch rafinérií v okolí a hlavne tej v Maďarsku a na Vlčom hrdle. Asi by sme si zaslúžili počuť aj niečo iné,“ uzavreli analytici.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #benzín #nafta #analytici