Bratislavský Volkswagen chystá pre svoje elektrické Porsche zmeny. Prácu dá desiatkam ľuďom

Volkswagen Slovakia pokračuje v investičných aktivitách. Najnovšie plánuje vybudovanie logistického centra s infraštruktúrou v novej rozšírenej časti areálu bratislavského závodu.

28.04.2023 15:22
VW Foto: ,
Fabrika vo slovenskom Volkswagene.
debata

Centrum bude zabezpečovať logistiku a dodávku materiálov pre montážnu halu H3a, s ktorou bude priamo stavebne prepojené. Súčasťou stavby budú obslužné komunikácie, manipulačné a spevnené plochy ako aj sadové úpravy. Investícia vytvorí 90 nových pracovných miest.

Ako pre agentúru SITA doplnila hovorkyňa fabriky Lucia Kovarovič Makayová, rozšírenie logistického centra súvisí s avizovanými novými projektami, predovšetkým s prípravou na príchod nového plne elektrického modelu Porsche Cayenne. „Začiatok stavebných prác je plánovaný na koniec tohto roka. Aktuálne sa logistické centrum rozprestiera na ploche 125 000 metrov štvorcových, pričom bude rozšírené o ďalších 25 000 metrov štvorcových," doplnila.

vw Čítajte viac Bratislavský Volkswagen sa môže pochváliť novinkou. Bude vyrábať nový model Porsche

Automobilka ohlásila masívne investície už počas svojej marcovej tlačovej konferencie. V rokoch 2023 až 2027 by to malo byť viac ako 1 mld. eur. Vo fabrike vrcholí príprava projektu BETA+, ktorého súčasťou je príchod nových modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb. Súbežne s tým sa pripravuje už ohlásený príchod nového elektrického Porsche Cayenne. Bratislava má však prísľuby aj na ďalšie projekty v závode.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 6,5 milióna vozidiel. Aktuálne produkuje automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up! a Škoda Karoq. Spoločnosť vlani dosiahla obrat vo výške 9,73 mld. eur a zisk pred zdanením na úrovni 278 mil. eur. Z jej výrobných liniek zišlo 268 685 vozidiel štyroch koncernových značiek. Zamestnáva 10 900 pracovníkov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Volkswagen #logistické centrum