Každý štvrtý Slovák je ochotný zmeniť prácu, ak mu pridajú aspoň 200 eur

Zamestnávatelia zatiaľ vyčkávajú a nezvyšujú mzdy, pretože im prudko vzrástli náklady na výrobu.

22.10.2022 10:22
dôchodok, peniaze Foto:
Prieskum ukázal, že aj dvesto eur k platu je výrazným impulzom k zmene zamestnania.
debata

Viac ako dvom tretinám (69 %) zamestnancov v SR v čase rekordného zdražovania zamestnávateľ platovo neprilepšil ani nepridal žiadnu pracovnú výhodu. Informoval o tom októbrový prieskum spoločnosti Maxin's Group, ktorý sa uskutočnil na vzorke 1023 respondentov starších ako 18 rokov.

„Zamestnávatelia zatiaľ vyčkávajú a radikálne nezvyšujú mzdy, pretože im prudko vzrástli náklady na výrobu,“ poznamenal výkonný riaditeľ spoločnosti Roman Kučera. Takmer štvrtina (24 %) opýtaných však priznala, že im ich zamestnávateľ platovo prilepšil, napriek tomu im to však nestačí. Zvyšných 7 % respondentov uviedlo, že im zamestnávateľ pokryl alebo sa postupne snaží pokrývať stúpajúce životné výdavky.

Z prieskumu taktiež vyplýva, že ak by ľudia pre rastúce životné náklady museli hľadať lepšie platenú prácu, 58 % by presvedčila suma minimálne 300 eur navyše oproti ich súčasnej mzde. Vyšší plat aspoň o 200 eur by na zmenu práce presvedčil 24 % opýtaných. O 100 eur navyše by ako argument stačilo 8 % účastníkov prieskumu.

debata chyba
Viac na túto tému: #inflácia #rast cien #ekonomická kríza #pomoc zamestnancom