Ihneď po ohlásení vyšších platov poslal Sulík aj Matovičovi pochvalný odkaz

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) pochválil snahu vládnych členov, ktorí dnes spolu so školskými odborármi ohlásili zvyšovanie platov v štátnej sfére. Na jeseň tohto roku dostanú jednorazovú odmenu 500 eur, ďalšie zvýšenie bude v budúcom roku, a to k 1. januáru a k 1. septembru.

13.07.2022 17:18
Igor Matovič, Richard Sulík Foto: ,
debata (7)

Výsledky kolektívneho vyjednávania v stredu na tlačovej konferencii oznámil premiér Eduard Heger spolu s ministrom financií Igorom Matovičom (obaja OĽANO).

Sulík napísal na Facebooku, že „naša niekoľkomesačná snaha o vyššie platy pre učiteľov a zamestnancov v školstve bola dnes vypočutá“. Následne dodal s jemu vlastným štýlom, že „aj v exceli sa vzdelanie nachádza vždy v tých najvyšších riadkoch,“ dodal Sulík.

Rovnako pochvalný status napísal aj minister školstva Branislav Gröhling (SaS). „Oceňujem, že naše požiadavky boli konečne vypočuté,“ napísal minister, ktorý na stredajšej tlačovke chýbal.

Od 1. januára 2023 bude valorizácia platov o 7 %, od 1. septembra o 10 %. Celkový nárast platov pri porovnaní júna tohto roka a septembra budúceho roka tak podľa jeho slov bude o 21,2 %. V školstve sa budú platy zvyšovať o niečo viac. Od 1. januára 2023 dôjde k valorizácii o 10 %, od septembra 2023 to bude 12 %.

„Hospodárime lepšie ako pred tromi rokmi hospodárila predošlá vláda, keď nemali žiadnu krízu. Preto, že šetríme, lepšie vyberáme dane, ideme podvodníkom po krku a nekradneme, môžeme dnes túto správu oznámiť ľuďom, ktorí pracujú pre štát,“ skonštatoval Matovič.

Kolektívna zmluva ešte podpísaná nie je, ale podľa ministra financií sa už na nej dohodli. Priblížil, že bude podpísaná s platnosťou od 1. januára 2023 až do 31. augusta 2024. Odôvodnil to tým, aby bol presah týchto dohôd až za voľby, ak sa uskutočnia v riadnom termíne.

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Sulík #strana SaS