Najviac sme v lete cestovali do Turecka a Grécka

V letnej sezóne bol najprv záujem o Grécko, Španielsko a Cyprus, postupne však stúpal aj o Turecko.

19.09.2021 10:53
Španielsko koronavírus  kúpanie pláž more Foto: ,
Slováci mali v lete najväčší záujem o Grécko.
debata (3)

Slováci počas tohtoročnej letnej sezóny svoje zahraničné dovolenky najčastejšie trávili v Turecku či Grécku. Pre TASR to uviedol prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Roman Berkes.

„V rámci letnej sezóny v čase platnosti cestovného semaforu bol najväčší záujem o cestovanie do Grécka a na grécke ostrovy, ďalej do Španielska, na Cyprus, do Talianska, Bulharska a aj do Chorvátska, aj keď do Chorvátska ľudia cestujú najčastejšie vlastnou dopravou,“ priblížil Berkes.

Poukázal na to, že neskôr, keď sa podmienky návratu zo zahraničia zmenili a opatrenia rozdeľovali cestujúcich na očkovaných a neočkovaných, sa podmienky pre návrat neočkovaných z mimoeurópskych destinácií uvoľnili a „stačila“ päťdňová karanténa. „Zvýšil sa záujem o cestovanie do relatívne bezpečného a pripraveného Turecka, respektíve na Tureckú riviéru. Dá sa predpokladať, že najviac dovolenkárov teda oddychovalo v Turecku, následne v Grécku, a potom už spomínané destinácie v porovnateľných počtoch,“ dodal.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #cestovanie #dovolenky #letná sezóna #cestovateľský semafor #cesty do zahraničia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy