Pošta je už otvorená v pôvodnom režime. Niekde sa môžu vyskytnúť obmedzenia

Pobočky Slovenskej pošty sú od dnešného dňa 10. mája otvorené podľa pôvodných otváracích hodín, a to aj počas obeda, keďže zrušili pravidelné obedné dezinfekčné prestávky.

10.05.2021 12:45
Slovenská pošta Foto: ,
Slovenská pošta
debata

Obmedzenia sa môžu vyskytnúť len lokálne v súvislosti s výpadkom zamestnancov v dôsledku ochorenia COVID-19. Na poštách naďalej platia protipandemické opatrenia, teda regulované vstupy, vzájomné odstupy a prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom. Aktuálne otváracie hodiny sú zverejnené na stránke www.posta.sk.

Všetky kľúčové hygienické opatrenia sú formou piktogramu viditeľne umiestnené pred vstupom na poštu. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková. Pre minimalizovanie rizika šírenia nákazy COVID-19 stále platia protipandemické opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR.

pošta, okienko, peňaženka Čítajte viac Slovenská pošta v tomto roku plánuje zrušiť asi 100 pobočiek

Všeobecne platí, že v priestoroch pobočiek je počet zákazníkov regulovaný, teda v pobočke sa môže nachádzať len jeden zákazník na 15 metrov štvorcových alebo 25 metrov štvorcových. Zároveň musia byť dodržiavané dvojmetrové vzájomné odstupy, čo platí aj pre zákazníkov čakajúcich pred pobočkou.

Do priestorov pobočky môžu vstúpiť iba tí zákazníci, ktorí budú mať riadne nasadený respirátor. „Odporúčame priniesť si rukavice a vlastné pero, pri úhrade platieb odporúčame uprednostniť platobnú kartu. K dispozícii je aj dezinfekcia rúk,“ povedala Dorčáková.

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská pošta #pošta #pandémia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy