Doležal sa zamestnancom pošty verejne ospravedlnil za výroky v relácii Ide o pravdu

Ministra Andreja Doležala mrzia expresívne vyjadrenia na adresu zamestnancov pošty, vrátane spojenia že „nenávidí Slovenskú poštu".

29.04.2021 15:00
debata (6)

VIDEO: Nenávidím poštu, povedal Doležal v relácii Ide o pravdu. Minister sa teraz poštárom ospravedlňuje. Takto zneli inkriminované výroky.

Minister dopravy Andrej Doležal sa dnes verejne ospravedlnil všetkým zamestnancom Slovenskej pošty za svoje neslušné vyjadrenie, ktoré odznelo v súvislosti s reformou pošty z jeho úst počas diskusie Ide o pravdu pre denník Pravda. Urobil tak prostredníctvom sociálnych sietí, a to na margo expresívnych a prehnaných slov, že „nenávidí Slovenskú poštu".

Ako následne vysvetlil, snažil sa tak vysvetliť svoj negatívny vzťah k takzvaným žltým lístkom, k chodeniu na poštu. V statusem, zverejnenom na sociálnej sieti priznáva, že jeho vyjadrenie v tejto súvislosti bolo veľmi nešťastné.

POŠTÁRI, DLŽÍM VÁM OSPRAVEDLNENIE Každý z nás robí chyby a jedna sa podarila aj mne. Kolegovia zo Slovenskej pošty ma…

Uverejnil používateľ Andrej Doležal – minister dopravy a výstavby SR Streda 28. apríla 2021

„Kontext bol iný, ale slová zazneli. Týmto sa chcem ospravedlniť všetkým poštárkam, poštárom a ľudom pracujúcim pre Slovenskú poštu. Vašu prácu si vážim a rozumiem jej náročnosti. Chápem, že najmä poštoví doručovatelia či pracovníčky za prepážkami sú neraz konfrontovaní s rôznymi vyjadreniami či poznámkami. O to viac ma tento prešľap mrzí. Prosím, príjmite moje ospravedlnenie, kolegovia," dodal Andrej Doležal, ktorý v reforme pošty vidí napriek prepúšťaniu zamestnancov a rušeniu viacerých pobočiek šancu na modernizáciu, digitalizáciu aj zefektívnenie služieb v prospech ľudí.

VIDEO: Toto je relácia Ide o pravdu, v ktorej zazneli aj výroky Andreja Doležala, za ktoré sa poštárom verejne ospravedlnil. K Slovenskej pošte však povedal oveľa viac, vypočujte si ho od 19:54.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #ospravedlnenie #Slovenská pošta #Ide o pravdu #andrej doležal
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy