Volkswagen Slovakia prijme 400 nových zamestnancov. Dopyt po autách rastie

Bratislavský závod Volkswagen Slovakiaprijme v krátkom čase približne 400 nových zamestnancov. Pracovníkov hľadá do výrobnej oblasti pre montáž vozidiel v bratislavskom závode. Potrebu prijať nových zamestnancov so sebou priniesol nárast dopytu na svetových trhoch v kontexte s mimoriadne náročnou situáciou v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

, 15.04.2021 14:44
debata (2)

„Ako výrobca vozidiel aktuálne čelíme mimoriadne náročným podmienkam. Na jednej strane nás teší oživenie dopytu na svetových trhoch, na druhej strane nám však nesmierne sťažuje situáciu vo výrobe nestály dodávateľský reťazec, ktorý je zasiahnutý globálnym nedostatkom a výpadkami polovodičov,“ povedal Sebastian Krapoth, člen predstavenstva pre personálnu oblasť vo Volkswagen Slovakia. Ako ďalej dodal, že aby sme dokázali splniť naše záväzky a dodať našim zákazníkom objednané vozidlá v tej najvyššej kvalite a čo najkratšom možnom čase aj napriek extrémne náročnej globálnej situácii, prijmeme do montáže vozidiel v najbližšej dobe ďalšie približne štyri stovky zamestnancov.

Aktuálny vývoj personálnej situácie vo Volkswagen Slovakia potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa. Vyše 40 percent zamestnancov pracuje vo Volkswagen Slovakia viac ako 10 rokov. Bratislavský závod bude prijímať výrobných zamestnancov do montáže vozidiel v rámci všetkých segmentov, a to v závislosti od vývoja situácie. Hrubá mesačná mzda výrobného pracovníka v montáži vozidiel sa začína od 1 100 eur. Obsahuje základnú zložku mzdy 981 eur, príplatok za zmennosť, osobné a skupinové hodnotenie. K 1. 9. 2021 spoločnosť garantuje zvyšovanie platov o 4,5 %. Zamestnanci majú aj množstvo benefitov.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #zamestnanie #Volkswagen
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy