Ceny domov v únii vo štvrtom kvartáli medziročne stúpli o 5,7 percenta

08.04.2021 12:20

Ceny domov v eurozóne v záverečnom štvrťroku vlaňajška medziročne posilnili o 5,4 percenta a v rámci celej Európskej únie sa zvýšili o 5,7 percenta. V prípade eurozóny to bolo najvyššie medziročné zdraženie domov od štvrtého kvartálu 2006. Medzikvartálne sa ceny domov v eurozóne vo štvrtom štvrťroku zvýšili o 1,4 percenta a v rámci celej EÚ o 1,3 percenta. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Na Slovensku bol medziročný rast cien domov počas októbra až decembra výraznejší ako v rámci celej eurozóny aj celej Európskej únie, keďže stúpli o 7,2 percenta. Medzikvartálny rast však bol miernejšie a domy na Slovensku zdraželi iba o 1,1 percenta. Najviac sa ceny domov medziročne zvýšili v Luxembursku (16,7 %). Dánsku (9,8 %) a v Litve (9,4 %).

Medzikvartálne ceny domov počas októbra až decembra najviac stúpli na Cypre a v Luxembursku (zhodne 4,7 %), v Litve (3,9 %) a v Estónsku (3,8 %). Oproti predošlému kvartálu sa ceny domov vo štvrtom štvrťroku 2020 znížili iba v Španielsku (-0,8) a v Maďarsku (-0,7 %).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nehnuteľnosti #eurostat #domy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku