Pošty sú otvorené po starom, zákazníkom odporúča nosiť si vlastné pero

Pobočky Slovenskej pošty sú od štvrtka opäť otvorené podľa pôvodných otváracích hodín. Slovenská pošta teda ruší obmedzenie otváracích hodín z predchádzajúcich týždňov. Informovala o tom Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

, 18.03.2021 12:49, aktualizované: 18:43
debata (11)

Obmedzenia sa podľa nej môžu vyskytnúť len lokálne v súvislosti s výpadkom zamestnancov v dôsledku ochorenia COVID-19. Na poštách naďalej platia protipandemické opatrenia, teda regulované vstupy, vzájomné odstupy a nosenie respirátorov.

Zdôraznila, že pre minimalizovanie rizika šírenia nákazy COVID-19 stále platia protipandemické opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR. Všeobecne platí, že v priestoroch pobočiek je počet zákazníkov regulovaný, teda v pobočke sa môže nachádzať jeden zákazník na 15 štvorcových metrov (m2) alebo 25 m2. Zároveň sa musia dodržiavať dvojmetrové vzájomné odstupy, čo platí aj pre zákazníkov čakajúcich pred pobočkou.

Upozornila, že do priestorov pobočky môžu vstúpiť iba tí zákazníci, ktorí budú mať riadne nasadený respirátor. „Odporúčame priniesť si rukavice a vlastné pero, pri úhrade platieb odporúčame uprednostniť platobnú kartu. K dispozícii je aj dezinfekcia rúk,“ podčiarkla Dorčáková.

Dodala, že v rámci ochranných opatrení sú pobočky Slovenskej pošty pravidelne čistené, vetrané a dezinfikované, a to aj počas dňa cez pravidelné dezinfekčné prestávky. Preventívne ochranné opatrenia, ako aj pravidlá bezpečného správania klientov pri využívaní poštových služieb sú zverejnené na webovej stránke Slovenskej pošty v časti Ochranné opatrenia. Všetky kľúčové hygienické opatrenia sú formou piktogramu viditeľne umiestnené pred vstupom na poštu.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #pošta #otváracie hodiny