Ľudia sa naučili nakupovať ojazdené autá aj on-line. Chcú najmä väčšie modely

Predajne ojazdených vozidiel z dôvodu protipandemických opatrení sa pred rokom zatvorili. Predajcovia museli urýchlene nájsť nový spôsob predaja a zákazníci sa učili nakupovať on-line. Podľa siete autobazárov AAA Auto sa ešte pred rokom nepredstaviteľná kúpa vozidla cez internet zmenila na rutinu.

16.03.2021 11:22
debata (2)

Zatiaľ, čo počas prvej vlny pandémie predalo AAA AUTO na Slovensku necelých 500 áut, v druhej to bolo už vyše tisíc a v terajšej tretej vlne takmer 2500. Najväčší záujem je o model Škoda Octavia, autá s väčším batožinovým priestorom a benzínové varianty vozidiel.

„Hoci predaje nie sú zďaleka na takej úrovni, ako by tomu bolo za bežnej situácie, predávame už sto automobilov denne. Tento rok sme tak na Slovensku už na 64 percent minuloročných predajov pred lockdownom. V Českej republike to je dokonca 76 percent,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings.

Celkovo sa v rámci skupiny predalo cez internet v Česku a na Slovensku už takmer 16-tisíc automobilov. Ľudia si môžu vozidlá, o ktoré majú záujem, vybrať na internetovej stránke a online si ich zarezervovať. Ľudia zmenili aj ich preferencie pri výbere a vyhľadávajú prevažne väčšie autá, preto varianty kombi, SUV alebo MPV tvoria v AAA AUTO nadpolovičnú väčšinu predajov.

Karoséria kombi a SUV sa podľa Topolovej stala už v minulom roku vďaka potrebe väčšieho batožinového priestoru častejšou voľbou zákazníkov. Hatchbacky sa s 30 percentami ešte držia na prvej priečke, ale ich popularita výrazne klesá. „Očakávame, že kombi a SUV ich v priebehu roka dobehnú. Už teraz si verziu kombi vyberá štvrtina zákazníkov, ďalšia štvrtina SUV,“ vysvetlila Topolová.

Štvrtina zákazníkov si kupuje cez internet vozidlá s automatickou prevodovkou, čo je o štyri percentá viac, ako vlani v čase, keď boli ešte pobočky otvorené. Rastie záujem aj o autá s náhonom na všetky štyri kolesá a komfortné prvky výbavy, ako je systém pre automatické zastavenie pred prekážkou alebo handsfree pripojenie.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #ojazdené autá #autobazár #pandémia