Pre Európsku komisiu je prioritná zelená a digitálna transformácia, Slovensko zámer podporuje

03.03.2021 09:37
vlajky, eú, európska únia
Zelenú a digitálnu transformáciu Únie podporuje aj Slovensko. Autor: ,

Program, ktorý sa odvíja od strategického výhľadu EK, signalizuje prechod od nelegislatívnych iniciatív ku konkrétnym legislatívnym návrhom.

Európska komisia (EK) potvrdila odhodlanie realizovať svoju hlavnú ambíciu, ktorou je previesť Európsku úniu (EÚ) zelenou a digitálnou transformáciou. Vyplýva to z Výročnej správy o členstve Slovenskej republiky v EÚ za rok 2020 a z aktuálnych priorít, ktoré vyplývajú z pracovného programu EK na rok 2021, ktorú vláda na dnešnom rokovaní schválila. EK predstavila svoj pracovný program na rok 2021 19. októbra 2020.

Program, ktorý sa odvíja od strategického výhľadu EK, signalizuje prechod od nelegislatívnych iniciatív ku konkrétnym legislatívnym návrhom v rámci všetkých šiestich politických priorít. Tými sú Európska zelená dohoda, Európa pripravená na digitálny vek či Hospodárstvo, ktoré pracuje v prospech ľudí. Ďalej Silnejšia Európa vo svete, Podpora európskeho spôsobu života a Nový impulz pre európsku demokraciu.

Z výročnej správy zároveň vypláva, že SR podporuje zámery EK predstavené v jej pracovnom programe na rok 2021. SR zároveň oceňuje nový element pri plánovaní práce EK, ktorým je využitie strategického výhľadu. SR reformné snahy EK vo všeobecnosti podporuje. Zdôrazňuje však, že každá reforma musí mať jasne vopred zadefinované podporné rámce na jej implementáciu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zelená transformácia #Európska komisia #digitálna transformácia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku