Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku naďalej klesá

Ku koncu februára minulého roka u nás pracovalo 78,2 tisíca občanov z iných krajín, ku koncu minulého mesiaca sa ich počet postupne znížil na 67,7 tisíca.

26.02.2021 09:48
stavbár, robotník, stavba, muž Foto:
Zo Slovenska čoraz viac odchádzajú aj Srbi a Ukrajinci.
debata (2)

Koronakríza naďalej znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku. Kým ku koncu februára minulého roka u nás pracovalo 78,2 tisíca občanov z iných krajín, ku koncu minulého mesiaca sa ich počet postupne znížil na 67,7 tisíca. Medziročne pritom na Slovensku v januári tohto roka pracovalo o 10-tisíc cudzincov menej. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V januári ich na slovenskom trhu práce ubudlo 707, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás znížil na 18,9 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku minulý mesiac klesol o 110 osôb na 10,1 tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,3 tisíca, nasledovali Česi s 5,9 tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 4,9 tisíca.

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu minulého mesiaca v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21,1 tisíca cudzincov.

Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 4,3 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,7 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 11 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci minulého mesiaca v okrese Medzilaborce.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Ústredie práce #pracujúci cudzinci #cudzinci na Slovensku
Flowers