Kto vlastne patrí do kritickej infraštruktúry? Štát by to mal ukázať, tvrdí Remišová

16.01.2021 16:18

Štát by mal zverejňovať, ktoré pozície patria do kritickej infraštruktúry. Na sobotňajšej tlačovej konferencii pred rokovaním vlády to uviedla predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Už keď sa kabinet zaoberal Národnou stratégiou očkovania proti ochoreniu COVID-19, strana Za ľudí podľa nej upozorňovala, že je potrebné lepšie definovať kritickú infraštruktúru. Jej výklad podľa zákona je totiž veľmi rozsiahly a podľa Remišovej ide o tisíce ľudí, ktorí tam môžu patriť.

Strana Za ľudí podľa jej predsedníčky apelovala na presné zadefinovanie kritickej infraštruktúry. Dôvodom bolo, aby sa úradníci neočkovali na úkor starších ľudí. „Momentálne sme v kritickej situácii, je potrebné zaočkovať zdravotníkov, následne domovy sociálnych služieb. Také veci, aby sa ľudia predbiehali, môžu stáť zraniteľné skupiny obyvateľstva doslova život,” doplnila Remišová. Verí, že sa takéto prípady nebudú opakovať.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vakcína #pandémia #očkovanie #kritická infraštruktúra #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku