Zamestnancom železníc zrušili zdravotné prehliadky. Dôvodom je riziko nákazy

06.01.2021 13:14
Vlak, ZSSK
"Mravce" boli vyrobené v rokoch 2017 až 2018. Autor:

Ministerstvo dopravy a výstavby zrušilo do odvolania pre zamestnancov železníc povinné zdravotné prehliadky. Informoval o tom prostredníctvom sociálnych sietí štátny tajomník rezortu Jaroslav Kmeť.

K tomuto kroku ministerstvo pristúpilo podľa neho najmä preto, že v súčasnosti sú nemocnice a lekári pre pandémiu koronavírusu enormne preťažení. „Je dôležité dodržiavať bezpečnostné postupy, ale v týchto dňoch treba minimalizovať akékoľvek riziko nákazy ďalších osôb,“ podotkol Kmeť.

Podľa jeho slov sa preto až do odvolania ministerstvo povinnosť takýchto zisťovaní spôsobilosti ruší. Dodal, že do odvolania sa rušia aj rekondičné a rehabilitačné pobyty zamestnancov železníc. Železničiari síce pravidelne absolvujú zdravotné, odborné či psychologické testy, v súčasnosti je ale potrebné podľa štátneho tajomníka rezortu dopravy myslieť na ich bezpečie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ZSSK #ŽSR #železnice #vlaky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku