Poslanci budú o podnikateľskom kilečku rokovať na júlovej schôdzi

, , 30.06.2020 12:13

Poslanci Národnej rady SR sa pre "podnikateľské kilečko" už mimoriadne nestretnú. Rokovať o ňom majú na schôdzi, ktorej začiatok je plánovaný na 7. júla. TASR to potvrdili predsedovia koaličných poslaneckých klubov Jana Žitňanská (Za ľudí) i Michal Šipoš (OĽaNO). Tvrdia, že sa na tom dohodli na koaličnej rade.

„Na pondelňajšej koaličnej rade sa dohodlo, že sa to zaradí na riadnu schôdzu, ktorá bude od 7. júla, aby sa to už nekomplikovalo. Keďže účinnosť zákona by sa už aj tak nestihla od 1. júla 2020,“ uviedol pre TASR Šipoš.

Na to, či zákon stihne prejsť parlamentom do 1. júla, sa denník Pravda pýtal aj ministerstva hospodárstva. Jeho komunikačný odbor povedal, že sa jeho navrhovaná účinnosť zmení pozmeňujúcim návrhom podľa toho, kedy bude schválený v parlamente.

Vláda premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) schválila v minulom týždni 114 zmien, ktoré by mali zlepšiť podnikateľské prostredie a pomôcť naštartovať slovenskú ekonomiku po pandémii ochorenia COVID-19. Zákon z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, označovaný aj ako „lex korona“, by mal byť schválený parlamentom v skrátenom legislatívnom konaní.

Návrh legislatívy upravuje napríklad výšku správnych poplatkov, ruší viacero oznamovacích povinností podnikateľov, zavádza možnosť splnenia si povinností voči Sociálnej poisťovni v ďalšej sedemdňovej lehote či zvyšuje o pätinu limit na preukázateľne vynaložené výdavky na spotrebu pohonných látok oproti údajom z technického preukazu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#parlament #podnikateľské kilečko #zákon
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku