Poslanci budú o podnikateľskom kilečku rokovať na júlovej schôdzi

Poslanci Národnej rady SR sa pre "podnikateľské kilečko" už mimoriadne nestretnú. Rokovať o ňom majú na schôdzi, ktorej začiatok je plánovaný na 7. júla. TASR to potvrdili predsedovia koaličných poslaneckých klubov Jana Žitňanská (Za ľudí) i Michal Šipoš (OĽaNO). Tvrdia, že sa na tom dohodli na koaličnej rade.

, , 30.06.2020 12:13
debata (10)

„Na pondelňajšej koaličnej rade sa dohodlo, že sa to zaradí na riadnu schôdzu, ktorá bude od 7. júla, aby sa to už nekomplikovalo. Keďže účinnosť zákona by sa už aj tak nestihla od 1. júla 2020,“ uviedol pre TASR Šipoš.

Na to, či zákon stihne prejsť parlamentom do 1. júla, sa denník Pravda pýtal aj ministerstva hospodárstva. Jeho komunikačný odbor povedal, že sa jeho navrhovaná účinnosť zmení pozmeňujúcim návrhom podľa toho, kedy bude schválený v parlamente.

Vláda premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) schválila v minulom týždni 114 zmien, ktoré by mali zlepšiť podnikateľské prostredie a pomôcť naštartovať slovenskú ekonomiku po pandémii ochorenia COVID-19. Zákon z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, označovaný aj ako „lex korona“, by mal byť schválený parlamentom v skrátenom legislatívnom konaní.

Návrh legislatívy upravuje napríklad výšku správnych poplatkov, ruší viacero oznamovacích povinností podnikateľov, zavádza možnosť splnenia si povinností voči Sociálnej poisťovni v ďalšej sedemdňovej lehote či zvyšuje o pätinu limit na preukázateľne vynaložené výdavky na spotrebu pohonných látok oproti údajom z technického preukazu.

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #zákon #parlament #podnikateľské kilečko
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy