Cestovky by mohli navrhnúť odloženie zájazdu až do konca augusta 2021

, 07.05.2020 13:39, aktualizované: 14:21

Po niekoľkotýždňových rokovaniach, je prvá pomoc pre cestovné kancelárie na svete. Tie tak budú môcť navrhnúť klientom odloženie zájazdu až do konca augusta 2021 a skupiny osôb, ktorých sa koronakríza dotkla najviac, dostanú možnosť tento návrh odmietnuť a požiadať o okamžité vrátenie peňazí. Legislatívny návrh plánu pomoci od ministerstva hospodárstva predstavil jeho štátny tajomník Ján Oravec.

Ten zároveň dodal, že síce nejde o ideálne riešenie, no minimálne „nedáva čierneho Petra do rúk len niektorým zainteresovaným a všetci sa na problému musia podieľať rovnako.“

Cestovné kancelárie tak po novom budú môcť klientom zaslať návrh o zmene plnenia uzavretej dohody až na 16 mesiacov, a to do augusta 2021. Klient má následne štrnásť dní na prijatie, respektíve odmietnutie ponúknutého návrhu.

Právo o vrátenie peňazí

Niektorí obyvatelia, ktorých sa koronakríza dotkla najviac, budú môcť navyše požiadať kancelárie o okamžité vrátenie peňazí. Musia však spadať do jednej zo štyroch skupín, ktoré rezort hospodárstva presne definoval.

„Jedná sa o tých, ktorí sa dostali na Úrady práce po trinástom marci, podnikateľov a SZČO, ktorých prevádzky boli zavreté alebo podstatne utrpeli a čerpali peniaze z ochranných opatrení vlády, ďalej ide o skupinu osamelých rodičov, ktorí čerpali karanténnu OČR a samostatnú skupinu tvoria tehotné matky,“ vysvetlil Oravec.

Správu aktualizujeme.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Richard Sulík #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku